Otwórz butelkę wina bez korkociągu.

Jak otworzyć wino bez korkociągu

Czy brakuje ci otwieracza? Sprawdź się! Pokażemy Ci, jak otworzyć wino bez użycia korkociągu do wina. W czasie koronawirusa wielu poddaje się kwarantannie. W tym samym czasie życie nocne jest bardzo ograniczone. Dlatego ważne jest, aby dobrze się bawić w domu, na przykład przy dobrym jedzeniu i lampce wina.

Ale gdzie się zapodział otwieracz do wina? Jeśli wino, które chcesz wypić, jest zapieczętowane tradycyjnym korkiem, to po prostu musisz go znaleźć!

Lub?

Nadzieja na soczysty kieliszek czerwieni wcale nie jest stracona, nawet jeśli brakuje ci korkociągu.
Istnieje kilka innych sposobów otwierania wina.
Sprawdź te wskazówki!

Praktyka czyni mistrza.
Wielu smakoszy wina, którzy mają nawet po kilkadziesiąt szuflad wina i kosztują nawet od 5000 do 8000 win rocznie mają kilka korkociągów: w domu, samochodzie lub biurze. To nie znaczy, że tacy ludzie nie stosowali innych, bardziej niekonwencjonalnych metod do otwierania butelek wina. W końcu sztuczki na imprezę są zawsze przydatne.

Wielu ludzi chwali się, że otworzy wino na wiele sposobów, w tym za pomocą butów, wiertarki, ściereczek i piór. Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że coś pójdzie nie tak, ale ćwiczenie można opanować.

Otwórz korek wina z książką.

Przetestowano jedną z tych sztuczek imprezowych. Do tej metody potrzebujesz grubej książki i twardej ściany.

Postępuj zgodnie z instrukcją:
– Oderwij korek uszczelniający na butelce wina.
– Trzymaj książkę pod dnem butelki wina.
– Oprzyj książkę o twardą ścianę, uderz winem o książkę.
– Pamiętaj, aby nie uderzać zbyt mocno.
– Utrzymuj stałe tempo, aż zobaczysz, że korek wychodzi coraz bardziej.
– Gdy korek jest mniej więcej w połowie wciśnięty, możesz go podnieść rękami.
– Jeśli nie masz książki, użyj buta. Wykonujesz ten proces w podobny sposób: umieść spód butelki wina w bucie, uderz butem o twardą ścianę, trzymając butelkę wina pod podeszwą buta.

Użyj klucza.

Inną sztuczką jest użycie klucza do podważenia korka do wina. Ta sztuczka działa dobrze i najlepiej ją zastosować do butelek wina z korkiem syntetycznym.

Popchnij korek.

Metodą, którą stosuje wiele ludzi, gdy nie mają korkociągu jest metoda popychania korka. Wciśnij korek do butelki. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
Oderwij korek uszczelniający na butelce wina. Użyj szpiczastego przedmiotu, takiego jak igła lub cienki nóż, i przebij otwór w korku, aby zmniejszyć ciśnienie w butelce przed popchnięciem korka w dół.
Umieść butelkę na twardej, stabilnej powierzchni, na stole lub na podłodze, i zsuń zakrętkę tępym, mocnym przedmiotem, takim jak uchwyt śrubokręta. Utrzymuj stały, silny nacisk na korek, tak aby coraz bardziej opadał do butelki.
Pamiętaj, aby nie kierować butelki otwartej na ludzi, istnieje ryzyko, że może trochę rozpryskać, jeśli nie będziesz ostrożny.

shop